BLOG

We Typed For You

We share our experience to help you for; How to choice Hairdresser, places and more...

2016 – 2017 Gelin Ayakkabısı Modelleri, En Trend Gelin Ayakkabıları

Gelin deyince aklımıza hemen gelen kocaman kabarık bir gelinlik, prensesler gibi ince ve fit bir kız için de muhteşem bir görüntü gözümüzün önüne gelir ve bu güzelliği tabii ki gelinliğin altındaki gelin ayakkabıları tamamlar.

Sanki çok önemli değilmiş gibi görünse de gelin ayakkabıları gelinliğin en önemli parçalarındandır ve özellikle de günümüzde kısa etekli gelinlikler ya da balık etekli gelinlikler moda olduğu için ayakkabılarımız altından görülür ve bunun için ayakkabılarımızın da gelinlik kadar çok şık olması gerekmektedir.

En güzel gelin ayakkabıları sezonda genelde şu şekildedir. Tabii ki model her kişiye göre ve seçimine göre değişebilir herkes kendine daha çok yakışanı seçmelidir. Bazı insanlar uzun topuklu ayakkabıları sever ve rahat eder bazıları kısa ya da hiç topuğu olmayan ayakkabılarla daha rahat ederler. Ayakkabı seçiminde bunlarında önemi büyüktür. Özelikle düğünde ayakkabımızın rahat olması gerekmektedir. Çünkü uzun bir süre ayakta kalmamız gerekebilir. Şıklıkla rahatlık ikisi bir arada olmalıdır.

Beyaz, bej, pembe, hafif griyi (silver), gümüş sıklıkla karşılaştığımız en güzel gelin ayakkabıları renk tonlarıdır. Bunlar özellikle az topukludur. Çünkü daha kolay hareket edilir. Gelin ayakkabısının topuğu en fazla 5cm ve 15 cm arasında değişmektedir. Bu yıl gelin ayakkabıları içi oldukça sade, mütevazı, dışı biraz desenli olarak öne çıkmaktadır. Üst kısımları biraz açık ama geçen yıllara göre biraz daha kapalı ayakkabılar tercih edilmektedir. Yine gelin adaylarının tercihlerine göre taşlı, dantelli gelin ayakkabıları ve işlemeli gelin ayakkabıları da abartıyı seven gelinler için mevcuttur.

Uzun boylu gelinlerin tercihi tabii ki daha kısa ökçeli gelin ayakkabılarıdır. Tercihize göre ayak bileğinizden bağlamalı gelin ayakkabıları da vardır ayak bileğimizi kavrar ve bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar. Ayakkabınızın altının düz olmasına da önem vermeliyiz. Çünkü gelin ayakkabılarının altına bekar kızların isimleri de yazılır. Buda önemli adetlerimizden biridir ve düz olursa daha kolay yazarız böylece silinmesi de kolay olur. İşte bu şekilde kendi zevkinize göre gelin ayakkabılarınızı seçip modaya uygun ayakkabılar giyebilirsiniz. En önemli aksesuarlarımız olan en güzel gelin ayakkabıları seçilirken modayı takip etmek yine bize yol gösterebilir.

LEAVE A COMMENT